Změkčovače vody pro domácnosti

Úpravou vody pomocí změkčovacích filtrů se odstraňují nepříznivé vlivy  tvrdosti vody, tj. usazeniny vodního kamene na sanitární keramice, zanášení topných těles praček, myček, ohřívačů vody, varných konvic, kávovarů a dalších spotřebíčů. Tím je možno šetřit náklady na energie a výrazně prodloužit životnost zařízení. Tvrdost vody má prokazatelně negativní vliv při osobní hygieně, kde dochází k vysychání pokožky a k jejímu podráždění.

Automatické změkčovací filtry pro rodinné domy

 

Změkčovací filtry nabízené firmou DETO Brno pracují na principu výměny iontů. Tento vědecky ověřený  postup odstranění tvrdosti vody definitivně zbaví vaši domácnost působení nepříznivých vlivů tvrdosti vody.

Změkčovače kabinetníVšechny typy námi nabízených automatických změkčovacích filtrů se skládají z tlakové nádoby s řídící jednotkou a  nádrže na regenerační sůl. Solná nádrž může být  buď samostatně stojící vedle změkčovače, nebo, v případě že potřebujete šetřit místem,  doporučujeme  kabinetní provedení, kde stojí tlaková nádoba uvnitř solné. Filtr je naplněn změkčovací pryskyřicí, která pracuje v cyklickém režimu a po vyčerpání výměnné schopnosti se automaticky regeneruje solným roztokem. Pro přípravu solného roztoku pouze dosypáváte do solné nádrže regenerační tabletovanou sůl, jinak zařízení pracuje zcela automaticky. V blízkosti změkčovače vody musí být připojení na odpad a elektřinu. Během regenerace změkčovací náplně zařízení vodu dodává, ale nezměkčuje. Proto jsou naše změkčovače nastaveny tak, aby regenerace probíhala v nočních hodinách. Při regeneraci změkčovače střední velikosti se spotřebovává  kolem 100 litrů vody. Některé z našich změkčovačů umožňují nastavením snížit spotřebu vody na minimum. Není však na místě zbytečně šetřit vodou, je nutné dostatečné promytí náplně, abychom zamezili usazování nečistot příp. mikroorganismů a úplně regenerovali náplň.

 

Nabídka změkčovačů vody pro rodinné domy ke stažení ve formátu .pdf


O úroveň výše: Úprava vody pro domácnosti